Google Adwords reklamlarında rakipler tarafından tıklama birçok kişinin başına gelmektedir.

Google her ne kadar bu tıklamaları önlediğini söyleyip analiz sayfasında göstersede aslında tüm tıklamaları geçersiz saymıyor.
Google reklam panelinizde gördüğünüz geçersiz tıklama sayısının yanında geçerli olan tıklamaların bir kısmıda aslında geçersiz.
Yani fazladan para ödüyorsunuz.
Bu rakip tıklamaların önüne nasıl geçersiniz.Aşağıda elimizden geldiğince yol göstermeye çalışacağız.
Ve malesef bu yollar zararınızın ta olarak önüne geçemeyebilir.Sadece zararınızı azaltma yolları önereceğiz.

Öncelikle bilinmesi gereken Google aslında tüm geçersiz tıklamaları biliyor ama bunların bir kısmını geçerli sayıyor.
Google tarafından 1 tıklama aldığınızda google bilgisayrınızın adına kdar birçok bilgiye sahip.Aynı bilgisayar adından gelen tıklamaları önlemesi kendi ellerinde.
Neyse
1. Yol : Google müşteri hizmetlerini arayıp konuyu anlatıp geri ödeme veya tıklamaların bir kısmını daha geçersiz saymalarını isteyebilirsiniz.
(BİZCE BU KONUDA ISRARCI OLUN,SÜREKLİ ŞİKAYET ALINAN BİR KONUDA GOOGLE’IN BİR FORMÜL BULMASI GEREKECEKTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ)
2. Yol : Sürekli aynı ip’lerden gelen tıklamaları Google Adwords ekranınızdan ayarlar bölümünde ip hariç tutma bölümünden engelleyebilirsiniz..
İp tespiti için hosting aldığınız firmadan site istatistik bölümüne nasıl erişebileceğinizi öğrenin.
3. Yol : Site istatistik paneliniz size tıklamaların hangi cihazlardan geldiğini gösteriyorsa ona göre engelleme yapabilirsiniz.
Mesela : Reklamınızı sürekli tıkladığını düşündüğünüz kişinin kullandığı telefon markasında reklamlarınızın görünmemsei için Google adwords ekranında ayarlar bölümünden cihazları seçip istemediğiniz cihazlarda reklamlarınızın görünmesini engelleyebilirsiniz.
SİZDE BİLDİĞİNİZ YADA BULDUĞUNUZ YÖNTEMLERİ AŞAĞIDAKİ FORM BÖLÜMÜNDE YAZAARAK PAYLAŞABİLİRSİNİZ. Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir